Medarbetare

European Social Survey

Mikael Hjerm, Professor

Sverigeansvarig för European Social Survey

Tel: +46 90 786 95 17

E-post: mikael.hjerm@soc.umu.se

 

Filip Fors, Doktor i Sociologi

Forskningssamordnare ESS och SHARE

Tel: +46 90 786 78 25

E-post: filip.fors@soc.umu.se

 

European Values Study

Susanne Wallman-Lundåsen, Docent

Sverigeansvarig EVS

Tel: +46 10 142 85 68

E-post: susanne.wallman-lundasen@miun.se

 

International Social Survey Programme

Jonas Edlund, Professor

Sverigeansvarig ISSP

Tel: +46 90 786 78 22

E-post: jonas.edlund@soc.umu.se

 

Laboratory of Opinion Research

Johan Martinsson, Docent

Forskningsledare för LORE

Tel: +46 31 786 5148

E-post: johan.martinsson@pol.gu.se

 

Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe

Gunnar Malmberg, Professor.

Sverigeansvarig SHARE

Tel: +46 90 786 54 95

E-post: gunnar.malmberg@geography.umu.se

 

Mikael Stattin, Docent

Sverigeansvarig SHARE

Tel: +46 90 786 57 14

E-post: mikael.stattin@soc.umu.se

 

Filip Fors, Doktor i Sociologi

Forskningssamordnare ESS och SHARE

Tel: +46 90 786 78 25

E-post: filip.fors@soc.umu.se

 

Svenska Valforskningsprogrammet

Henrik Oscarsson, Professor

Undersökningsledare

Tel: +46 31 786 4666

E-post: Henrik.Oscarsson@pol.gu.se